O nas


Sieć WLA-NET powstała w 2000 roku i jest rozwijana z wykorzystaniem najwydajniejszych technologii pozwalających na komfortowy i stabilny dostęp do Internetu. Sieć jest oparta o technologię fast ethernet [*] co zapewnia transfer wewnątrz sieci na poziomie do 100Mb/s. Realne transfery do Internetu dla pojedyńczego użytkownika sieci sięgają od 10 do 35KB/s (128Kb/s - 256Kb/s) w zależności od pory dnia i tygodnia.

Dostarczamy też niezawodne łącza dla firm o prędkości do 512Kb/s.

Aktualnie sieć obejmuje swym zasięgiem centrum Władysławowa, w tym ulice: Abrahama, Gen. Hallera, 1000 Lecia P.P., Rybacka.

Sieć jest zarządzana przez precyzyjny system QoS (Quality of Service) co zapewnia jej użytkownikom maksymalne możliwe wykorzystanie pasma, nie zakłócając przy tym dostępu do usług takich jak WWW, poczta elektroniczna, IRC, telnet czy e-mail.

Komputery użytkowników sieci WLA-NET chronione są przed atakami z zewnątrz poprzez firewall'e znajdujące się na styku sieci z Internetem.

Sieć WLA-NET posiada dwa niezależne zewnętrzne łącza do dwóch niezależnych operatorów, co zapewnia stabilność połączenia w przypadku awarii u któregokolwiek z nich.

Sieć znajduje się pod 24h/dobę kontrolą administratorów.

[*] - najstarsza część sieci działa częściowo w oparciu o technologię ethernet (10Mb/s).